Könyvtári hír

Tisztelt Olvasóink!

A ME KöLM Könyvtára 2020. június 24-től korlátozott nyitvatartással és szolgáltatásokkal újra az olvasók rendelkezésére áll!

A Könyvtár nyitva tartása:

• munkanapokon: 8:00 - 12:00,

• szombat, vasárnap: zárva

Tájékoztatjuk kedves Olvasóinkat, hogy a könyvtár olvasóterme és a számítógépes kabinet egyelőre zárva marad!

Az országos egészségügyi ajánlások értelmében kérjük a maszk (szájat és orrot elfedő maszk, kendő, sál) és a kézfertőtlenítő használatát, illetve a 1,5 m távolságtartást!

Június 24-től igénybe vehető szolgáltatások:

Beiratkozás és tagság meghosszabbítása:

Beiratkozás és tagság meghosszabbítása személyesen a Kölcsönző pultban intézhető.

A 2020. március 13. vagy azt követően lejárt tagságokat szeptember 10-ig meghosszabbítjuk.

Az olvasói terekben egyenlőre nincs lehetőség a kutatásra, a dokumentumok tanulmányozására és a tanulásra.

Könyvek kölcsönzése

A kölcsönözni kívánt dokumentumokat keresse ki a könyvtár katalógusából, az igényelt dokumentumok listáját (lehetőség szerint raktári jelzettel és lelőhellyel elátva) adják le a kölcsönző pultnál (szabadpolcos dokumentumokat is). Ezután a kollégák összegyűjtik az igényelt könyveket és kölcsönzik azokat.

Az olvasók által visszaszolgáltatott könyvek 72 órára karanténba kerülnek, ezt követően történhet meg a kötetek könyvtári rendszerben történő visszavétele.  A könyvek csak ezt követően kerülnek le az Olvasó nevéről és válnak újra kölcsönözhetővé.

A korlátozott nyitvatartás/szolgáltatások idejére késedelmi díjat nem számolunk fel! A korábban keletkezett késedelmi díjak megmaradtak.

Nyomtatás, fénymásolás

Nyomtatásra a kölcsönzőpult melletti un. gyors nyomtatásra kijelölt gépeken van lehetőség.

Kapcsolattartás

Kérdezzen, üzenjen a könyvtárnak e-mailben: konyvtar@uni-miskolc.hu

A Könyvtár online/digitális szolgáltatásai továbbra is elérhetőek!